Intel provozuje ověřování na procesorech založených na FPGA
Vývojová deska Intel DE10-Nano je nyní podporována sadou SDK od společnosti SecureRF s technickou podporou pro ověřování vzdálených zařízení s programem Cyclone V FPGA.
Jako alternativa k algoritmům autentizace ECC jsou algoritmy zabezpečení poskytované společností SecureRF, jako je protokol Ironwood Key Agreement Protocol a algoritmus digitálního podpisu Walnut, navrženy tak, aby fungovaly na procesorech s nižší výkonností.
"Mnoho z těchto malých procesorů nyní ovládá kritické funkce v automobilech a dalších typech strojů, které denně komunikují s lidmi, a naše řešení jsou zaměřena na vytvoření důvěryhodného prostředí," říká Louis Parks, generální ředitel společnosti SecureRF.
Vývojáři si mohou stáhnout bezpečnostní nástroje SecureRF na kartu SD z webové stránky Security Toolkit.
Obraz zahrnuje WalnutDSA a Ironwood, stejně jako tři samostatné ukázky, které ukazují fungování podpisového algoritmu a protokol klíčových dohod.
Obě metody jsou částečně implementovány v softwaru na procesoru ARM Cortex-A9 Cyclone V a částečně v materiálu FPGA.
